Dnia 12.04.2017 r. w naszej poradni po raz kolejny miało miejsce spotkanie grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na spotkanie przybyła większość zaprzyjaźnionych z nami koleżanek z okolicznych placówek oświatowych, za co serdecznie dziękujemy.

Jak za każdym razem, panowała rodzinna atmosfera, poruszono tematy bieżące, miały również miejsce liczne konsultacje w większym i mniejszym gronie. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką. Zorganizowano prelekcję na temat zespołu uzależnienia od alkoholu, którą poprowadziły psycholożki: pani Magdalena Seweryn oraz pani Małgorzata Sołtysik- Ścisłowska.

Gościem na spotkaniu naszej grupy wsparcia była pani Bogusława Lasota- Specjalista do Spraw Społecznych UMiG w Olkuszu, która opowiedziała o kampanii społecznej „No promil- No problem” oraz przybliżyła nam zasady funkcjonowania Gminnych Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas spotkania przeprowadzono również ankietę ewaluacyjną, której wyniki zachęciły i jeszcze bardziej zmotywowały nas do przekazywania innym swojej wiedzy i doświadczenia.